KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15597173
*
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 19:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 14:56:14
1
100 kr
24/8 23:33:01
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Läs mer om Hjalmar Olsson
nr 1559 7173
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1919. Olja på duk, 44x52 cm, yttermått inklusive ram: 56x64 cm
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 14:56:14 | 1 | 100 kr |
24/8 23:33:01 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hjalmar Olsson
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .Läs mer om Hjalmar Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar olsson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19